Úvodní stránka Úvodní stránka    mapa stránek Mapa stránek   Tisk aktuální stránky Tisk
  Dnes je 17.8.2018,

Vyhovuje vám provozní doba?

ano (52%)

ano

ne (21%)

ne

chci změnu (27%)

chci změnu
Celkový počet hlasů: 3481

ÚČINKY SOLÁRIA

Působí solárium stejně jako slunce?

Ano. Pigmenty v pokožce se aktivují pouze tehdy když je pokožka vystavena ultrafialovým paprskům UVA nebo UVB. Jiné faktory na opalovací efekt nepůsobí. Např. rozdíly v intenzitě záření slunce či solária nepůsobí na opalovací proces. Ultrafialové světlo UVB vytváří nový pigment. Proto trubice solária obsahují mnohem méně UVB, než normální sluneční paprsky. Množství ultrafialových paprsků se může měnit ze dne na den. V soláriu je můžete přizpůsobit dle typu pokožky, například různými opalovacími časy, intenzitou záření nebo obsahem záření v trubicích.

Proč se opalovat?

Většina lidí si vychutnává opalování (ať již na slunci nebo v soláriu). Relaxujete a odpočíváte. Také je pravda, že opálený člověk vypadá vitálněji a zdravěji a je se svým vzhledem více spokojenější. Možná nevíte, že sluneční paprsky ve vašem těle pomáhají vytvářet vitamín D3 a vápník, zpevňující vaši kostru. Konečně, když je vaše pokožka již zvyklá na sluneční paprsky, minimalizuje se riziko spálení. Znamená to, že opalování Vám nabízí mnoho předností. Jeho prostřednictvím je zajišťováno zásobování kostí a orgánů vápníkem. Nelze pominout ani to, že při opalování nastává vylučování endorfinů, tedy látek způsobujících dobrou náladu. Na rozdíl od pobytu na slunci lze přesně a individuálně stanovit dobu nutnou pro pobyt v solárním přístroji, čímž lze zabránit vzniku slunečních alergií, spálení pokožky, či vzniku jiných nežádoucích vlivů. Průběžné opalování v kvalitním solárním studiu je vhodné pro všechny věkové skupiny bez rozdílu pohlaví či společenského postavení. Vždyť právě hezká a zdravá barva pokožky v průběhu celého roku účinně zvýší každému sebevědomí a bude bezesporu pozitivně vnímána vašim okolím.

Je opalování zdravé?

Ano, samozřejmě, ale pamatujte, nic se nesmí přehánět. Skoro všichni lidé nehledě na to, jaký mají typ pokožky, se mohou opálit na slunci nebo v soláriu. Solárium poskytuje skvělé výsledky při léčbě tzv. sezónních depresí, kdy nahrazuje nedostatek slunečního světla a po dlouhé zimě výrazně osvěží organismus. Opalování v soláriích zvyšuje účinek mnoha rehabilitačních procedur. Také se doporučují v terapii kožních chorob pravidelné kúry v soláriích zejména proti akné, ekzémům, lupence a plísňovým onemocněním spojeným s depigmentací (bílé skvrny na pokožce). Solární opalování přináší úlevu u revmatických chorob kloubů a chorob z prochlazení. Pokud vám solárium přináší pocit uvolnění a radost, není důvod při jeho rozumném využívání k obavám. Solárium navštěvujte i nadále.