Úvodní stránka Úvodní stránka    mapa stránek Mapa stránek   Tisk aktuální stránky Tisk
  Dnes je 17.8.2018,

Vyhovuje vám provozní doba?

ano (52%)

ano

ne (21%)

ne

chci změnu (27%)

chci změnu
Celkový počet hlasů: 3481

STRONGTEAM

Jmenuji se Radek Paták a dovolím si napsat pár řádků, jak vlastně tento klub vznikl.

Je tomu již více jak 6 let, co jsem začal koketovat se strongman sportem. Nejdříve to začalo sháněním informací „co a jak“. Po nějaké době jsem pořídil první nářadí a zkoušel opatrně trénovat kolem baráku. Bylo to jen takové seznamování a v žádném případě se nejednalo o korektní trénink.

Někdy v roce 2008 jsem se seznámil se Sváťou Vobejdou, který měl taky hodně blízko k silovým sportům, tak jsem neotálel a oslovil ho. No, popravdě jsem čekal odpověď typu: Ty vole, neblázni, to je bláznovství tohle tahat, nebo já na to nejsem, radši půjdu pumpovat biceps o koleno Sváťa ale překvapil a už jsem v tom nebyl sám. Podařilo se nám sehnat prostory pro nářadí, které se nám od té doby zase o něco rozmnožilo a taky dobré místo na samotné trénování (díky Filipe).

Čas ubíhal, Sváťa už měl za sebou i nějaký ten závod v amatérské divizi a my se chystali na jeho další závod do Golčova Jeníkova, který se konal srpnu 2010, kde závodil i Pepa Mazač, který byl v té době absolutní nováček v tomto sportu, nikoli však v silovém sportu (Pepa je bývalý úspěšný závodník v kulturistice). Tam jsme prohodili pár vět. Po příjezdu domů mi Pepa pořád ležel v hlavě, proto jsem si sehnal na něj číslo a oslovil ho na společné treningy. Pepa souhlasil a od té doby už jsme byli tři. Další obrovský posun pro nás nastal v listopadu 2010, kdy nás Sváťa seznámil s Davidem Vomočilem, spolu s bratrem Lukášem jsou majiteli fitnescentra Real Gym. Vyjeli jsme k Davidovi předvést exhibici a tam víceméně začala naše spolupráce (David je nefalšovaný blázen do silového sportu všeobecně, díky Davide) V té době se už rodila myšlenka založit si klub a tuto myšlenku stačilo již jen zrealizovat. V roce 6/2011 se nám společně povedlo zorganizovat naši první soutěž ČPA STRONGMAN 2011 Litomyšl a budou další :-)

RP